Według Brianstalina wszyscy na Ziemi jesteśmy reinkarnowanymi złoczyńcami itp. mętami, lub duchami może i dobrymi, szlachetnymi i wspaniale rozwiniętymi, ale którym poprzednio coś nie wyszło czy też źle zrozumiały, w każdym razie sprawy nie poszły tak, jak miały wyglądać - i teraz przychodzi nam odpokutować i przerobić lekcję nauczki na jednej z mniej przyjemnych planet, czyli na Ziemi.

   Według tego źródła Budda pamiętał tysiące swych poprzednich wcieleń, podobnie Jezus/Jmmanuel - i obydwaj miewali w tych swoich przeszłych życiach gorsze momenty, słabsze chwile zła czy błędów, podobnie jak każdy z nas - z tym, że oni znaleźli w sobie odwagę i siłę, by nie odwracać od tego oczu, lecz przyjąć to na klatę, pogodzić się z odpowiedzialnością za te czyny i przekroczyć ograniczenia swej jednostkowej osobowości.

   Tymczasem przeciętnym mieszkańcom naszej planety wykonania metafizycznej misji połapania się "o co chodzi" nie ułatwiają rojące się wokół Ziemi miliony mniej lub bardziej dyskretnych istot, niematerialnych w wymiarach rozpatrywanych przez klasyczną naukę, starających się manipulować nami, abyśmy dalej błądzili i przeżywali sobie na Ziemi różne skrajne emocje, dryfując prostopadle do ścieżek prawdy i autentycznego rozwoju duchowego, a przy tym generując przez cały czas wyładowania psychiczne, którymi owe niewidzialne byty się żywią, korzystając z nas niczym z baterii. Dalece przewyższając nas inteligencją i wiedzą, istoty te nierzadko pozują przed niektórymi z nas na rozmaite dobre duchy czy świetliste magiczne siły, ewentualnie kosmitów, podczas gdy są po prostu zbudowane z innej materii, istnieją w innym paśmie - sferze astralnej, gdzie zresztą wszyscy trafiamy jako zmarli i stamtąd też czasem sami coś potem psocimy. Jednocześnie wiele z tych aniołów, demonów i rozhasanych dusz chciałoby się reinkarnować na Ziemi jako kolejny normalny człowiek i sobie po prostu pożyć, zamiast być jakimś demonem z innego wymiaru; zdarza się też odwrotnie, np. pewien bardzo znany piosenkarz jakoby po śmierci błyskawicznie przedzierzgnął się w channelingujący mądrości "byt" - wciąż nie potrafiąc nawet na własny użytek zorientować się, o co w ogóle chodzi i gdzie się znajduje, co jest grane, nawet po śmierci silniej od prawdy pragnąc sławy oraz powszechnej uwagi.

   Każdy szary człowiek na Ziemi był kiedyś królem, wodzem albo greckim bogiem biegającym z laserem po zboczach Olimpu, skąd popełniali swoje zbrodnie - własnymi decyzjami wpływając na bieg historii i "warząc to piwo". Starożytne legendy takie jak mitologia czy Atlantyda to historie oparte na faktach z kategorii bliskich spotkań z pozaziemskimi uchodźcami, którzy budowali tu swoje bazy. Większość słynnych dziś osób z kręgów rozrywki, mediów czy władzy - to szumowiny, które również w poprzednich wcieleniach ścigały się wśród najgorszych. Już raczej w przeciętnych, "szarych" ludziach kryją się dawni bohaterowie i godne podziwu przeszłe legendarne żywoty. Chociaż sam fakt, że ktoś jest sławny, według Brianstalina jeszcze nie świadczy o tym, że jest zły czy egoistyczny - ale często jednak mówi nam coś o strukturze pragnień danej osoby i o czyje dobro tak naprawdę najbardziej jej chodzi; wśród tych słynnych istnieją jednak również relatywnie pozytywne wyjątki - dusze, które po prostu są wybitne i dlatego raz po raz trafiają do historii, prawie za każdym wcieleniem.
Paul Newman / gen. Charles Gordon
Albert Einstein / Isaac Newton
Michael Tsarion / Mikołaj Niekrasow
David Icke / Everhard Jabach (?) (bankier i kolekcjoner dzieł sztuki z XVII w. Kolonii)
Jordan Maxwell / papież Klemens XIII
ostatni car Rosji Mikołaj II i Ksenia Romanowa David Beckham i Victoria "Posh" Beckham
Eva Braun / Madonna [więcej]
George Sand / Drew Barrymore
Fryderyk Chopin / Tim Roth
Steven Seagal / Robert Morris (jeden z "ojców-założycieli" USA) [więcej]
Oliver Stone / Rabelais (napisał m.in. "Gargantua i Pantagruel")
Arnold Schwarzenegger / Andrew Jackson ( VII prezydent USA w latach 1829-1837, uczestniczył w ok. 100 pojedynkach )
Nicolas Cage / David Rittenhouse (amerykański astronom 1732-1796)
Clara Petacci / Benazir Bhutto
JFK / Ignacy Hryniewiecki ( Polak, zabójca cara Aleksandra II) [więcej]
Michael Caine / Mayer Alphonse James de Rothschild
Paul Mounet (gigant francuskiego teatru przełomu XIX i XX wieku) / Keanu Reeves
Bill Hicks / Samuel Pepys
Martin Scorsese / sir Thomas Paine
Britney Spears / Renate Muller (niemiecka aktorka wykończona przez nazistów)
Willy Fritsch / Justin Timberlake (branży nie zmienił)
Richard Gere / Joseph Smith Jr (założyciel Mormonów)
Emma Hale, jedna z ponad 30 żon Josepha Smitha Jr / Cindy Crawford [więcej]
Barack Obama / papież Leon XIII
kardynał Giuseppe Pecci (brat Leona XIII) / Donald Rumsfeld
Mel Gibson / Houdini
gen. George Patton / Franciszek II (król Francji ur. 1544 zm. 1560 r.)
Andrew Johnson (XVII prezydent USA) / David Lynch
Milena Jesenska / Ian Curtis
Abraham Lincoln / Leonard Nimoy
gen. John Brown Gordon / Peter Fonda [więcej]
Cary Grant / Rama I Wielki (legendarny król Tajlandii)
Daniel Craig / Edgar Cayce
Jerzy III (król Wlk. Brytanii od 1760 do 1820 r.) / Bill Clinton [więcej]
Jerzy IV (król Anglii od 1820 do 1830 r.) / Tony Blair
William Makepeace Thackeray (autor "Targowiska próżności") / Jay Leno
marszałek Montgomery / Erazm z Rotterdamu
Hans Holbein (młodszy) (malarz z XVI wieku, wykonał portret Erazma) / feldmarszałek Erwin Rommel
Goethe / Tesla
Ojciec Jan z Kronsztadu (mentor Rasputina) / Kris Kristofferson
Charlie Sheen / Charles Jean Marie Barbaroux (francuski polityk z okresu Rewolucji, ur. 1967 - zgilotynowany 1794 r.)
George Clooney / Joseph Patrick Kennedy, Jr. (brat JFK, zginął nad Francją w 1944 r. w czasie eksperymentalnej akcji bojowej, do której zgłosił się na ochotnika, choć po wypełnieniu 25 misji mógł już wracać do domu - w przedwczesnej eksplozji wypełnionego materiałem wybuchowym samolotu, który zdalnie sterowany miał uderzyć w niemieckie bunkry osłaniające działo V-3 po wyskoczeniu załogi na spadochronach - w ramach operacji "Kowadło")
więcej info w j. angielskim (wybór cytatów)

witryna Brianstalina

powrót na stronę główną
  Krytyka, czyli jak nie chcę w to wierzyć, to co sobie pomyśleć

- według Brianstalina można się reinkarnować na innych planetach i to zależy od tego, na jaki poziom życia i wolności kto sobie zasłużył; tymczasem według Billy'ego Meiera każdy odradza się zawsze na tej planecie, najbliżej której umrze

- sprawa hrabiego de Saint-Germain, znanego w XVIII wieku magika/iluzjonisty, który utrzymywał, że "to wszystko dzieje się naprawdę"; według Plejaran z relacji Billy'ego Meiera człowiek ten był oszustem i w swoim kolejnym wcieleniu również się nie poprawił; tymczasem Brianstalin sugeruje, że był albo nim samym, albo kimś bardzo blisko z nim związanym

- oczywiście ktoś może powiedzieć: chyba gość prezentuje wyniki pracy jakiegoś w miarę nowoczesnego oprogramowania do porównywania fotografii twarzy; na pewno nie takie małe jest prawdopodobieństwo znalezienia pewnej ilości par osób znanych z historii, a dość podobnych do siebie - w końcu geny nie biorą się z maszyny losującej, tylko jako pewne zestawy wciąż towarzyszą epokom i ciągną przez pokolenia. Na to zapytuje Brianstalin: a jakie jest prawdopodobieństwo znalezienia całych grup podobnie wyglądających osób reinkarnujących się to tu, to tam na przestrzeni wieków..? I przedstawia wiele takich "gangów" na swoich internetowych stronach.
   Z tym, że rzecz jasna sam fakt ewentualnej trafności wszystkich reinkarnacyjnych odczytów jeszcze nie dowodzi prawdziwości reszty przesłania/tłumaczenia "o co w ogóle chodzi". Według Brianstalina to zdaje się jacyś niewidzialni "opiekunowie duchowi" pomagają mu odkrywać te karty - kto wie, czy sami nie prowadzą przy tym bardziej skomplikowanej gry, odsłaniając trochę prawdy jedynie w celu zmieszania z własnymi intrygami.
   A kim był Brianstalin? Niby jednoznaczna odpowiedź nie padła, poza stwierdzeniami typu "popełniał błędy, jak każdy z nas" - ale w pewnym momencie bardzo blisko związana z nim osoba - GarySe7en - pozwolił sobie na wzmiankę nader dobitnie sugerującą, że w jednym ze swoich poprzednich wcieleń Brianstalin przeszedł do historii jako Pascal Votan - o którym informacje metafizyczne można znaleźć tu (j.ang.), a historyczne tu (j.pol.) lub tu (j.ang.).